بازاریابی موبایل

۷ استراتژی بازاریابی موبایل برای داشتن نرخ تبدیل بهتر

تبلیغات دیجیتال - نویسنده : محمد امیری - ارسال شده در

تعداد کاربران موبایل روز به روز در حال افزایش است. بنابراین بازاریابی موبایل برای هر کسب و کار و برندی بسیار اهمیت دارد.

همانند هر نوع بازاریابی‌ای، بازاریابی موبایل هم باید استراتژی مناسبی داشته باشد؛ بدون داشتن یک استراتژی مناسب نمی‌توانید متوجه شوید که کمپین بازاریابی شما چقدر موفق بوده است. آیا توانسته‌اید فروش بیشتری داشته باشید؟

اگر به دنبال یک استراتژی بازاریابی موبایلی خوب هستید، پیشنهاد می‌کنم این مطلب را از دست ندهید. قبل از ایجاد یک کمپین تبلیغاتی موبایلی این ۷ نکته را درنظر بگیرید.

۱. شماره تماس داشته باشید

۹۲ درصد تعامل‌های مشتریان از طریق تماس‌های تلفنی است.

همیشه سعی کنید موانع را برای مشتری احتمالی خود از بین ببرید. همهٔ کاربران موبایل تنها در یک چیز مشترک هستند؛ نیاز به یک راه سریع برای دریافت اطلاعات بیشتر. که در بیشتر مواقع یک تماس تلفنی، سریع‌ترین راه ممکن است. همچنین تماس‌های تلفنی نسبت به ترافیک اینترنت، نرخ تبدیل بهتری دارند.

پس علاوه‌ بر تبلیعات سنتی هدلاین‌ها و عناوین بزرگ و کوچک و کلیک کنیدها، یک شماره تلفن هم بر روی این تبلیغات برای مخاطب خود بگذارید.

این کار موانعی را که بین یک کسب و کار و مشتری احتمالی وجود دارد، کاهش می‌دهد. اما مشکلی که اینجا وجود دارد این است که کاربر باید شماره را جایی یادداشت کند. می‌توانید این مشکل را با یک تبلیغ تعاملی خوب حل کنید. از تبلیغات tap – to – call استفاده کنید. اجازه دهید کاربرتان با لمس شماره تماسی که بر روی تبلیغ برایش فراهم کرده‌اید، به‌راحتی با شما تعامل کند و سریعاً با کسب و کار شما ارتباط برقرار کند.

گزینه tap – to – call باید تا جای ممکن واضح و دردسترس باشد. به یاد داشته باشید صفحهٔ موبایل کوچک است.

پس از ایجاد چنین تبلیغاتی، باید زیرساخت‌های خود را هم درنظر بگیرید. ظرفیت دریافت چه تعداد تماس را در یک بازهٔ زمانی مشخص خواهید داشت؟ اگر ظرفیت مناسب را نداشته باشید، فقط تعدادی مشتری بالقوه کلافه را جذب خود خواهید کرد.

۲. با بازاریابی موبایل خود انگیزه ایجاد کنید

مردم به چیزهای مجانی علاقهٔ‌ زیادی نشان می‌دهند. به همین دلیل تخفیف‌ها، خرید رایگان و پروموشن‌ها در تبلیغات، تأثیر زیادی روی کاربران موبایل می‌گذارد و به آنها انگیزه می‌دهد تا بر روی تبلیغ شما کلیک کنند.

تبلیغات موبایلی انواع زیادی دارند، اما یکی از بهترین نمونه‌ها را می‌توان به دریافت نخفیف (مثلاً ۱۵ درصد) به ازای ثبت نام در خبرنامه اشاره کرد.

این دست از تبلیغات درحالی‌که بسیار تأثیرگذار هستند، اما یک مشکل بزرگ دارند؛ در بیشتر مواقع کاربر باید چندین مرحله را طی کند تا بتواند به جایزه‌ٔ خود برسد. مثلاً باید ثبت نام کند، اطلاعات خود را وارد کند و … . به همین دلیل کاربران زیادی هستند که با دیدن این مراحل از خیر تخفیفشان می‌گذرند. برای حل این مشکل و یا ساده‌تر کردن آن، بهتر است مسیر ساده‌ای را برای کاربر فراهم کنید تا سریع‌تر به پیشنهاد شگفت‌انگیز شما برسد.

می‌توانید در یک صفحه یک فرم کوتاه تهیه کنید و از کابر بخواهید آن را پر کند تا خیلی سریع به جایزه خود برسد.

موفقیت این تبلیغات بستگی زیادی به نوع پیشنهاد شما دارد.

۳. تبلیغات را بر اساس مخاطب هدفتان شخصی‌سازی کنید

شخصی‌سازی محتوای تبلیغ نه‌‌تنها برای استراتژی بازاریابی موبایل شما مهم است، بلکه برای بالابردن نرخ تبدیل موبایل نیز به شما کمک می‌کند.

قبل از اینکه بخواهید تبلیغی وب‌سایتی منتشر کنید، اول ببینید که کاربران آن چه کسانی هستند، چه زمانی و کجا از موبایلشان استفاده می‌کنند؟

تا الان برای درست کردن تبلیغتان انرژی و زمان و بودجه خرج کردید به این امید که بتواند در بازار تأثیر خوبی داشته باشد. بعضی از آنها خیلی خوب عمل می‌کنند و بعضی هم شکست می‌خورند.

در اینجاست که صحبت از Dynamic Creative Optimization یا همان DCO می‌شود.

DCO این امکان را پدید می‌آورد تا چندین نسخه از یک تبلیغ تولید شود. هر تبلیغی به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که برای مخاطب مناسبی نشان داده شود. فرض کنید یک تبلیغ با نسخه‌های مختلف برای کسی که حیوان خانگی دارد، دانش‌آموز است، کارمند است، به موسیقی علاقه دارد و … نمایش داده می‌شود. این فناوری به شما این امکان را می‌دهد تا تبلیغات را برای مخاطبان هدف شخصی‌سازی کنید.

علاوه‌براین باید مخاطبانتان را هم به درستی هدف‌گذاری کنید.

۴. تبلیغات اشتراکی با شبکه‌های اجتماعی

طبق آمارهای منتشر شده، ۷۴٪ از بزرگسالان از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند که از این میان، ۴۰٪ از طریق موبایل با این دنیا در ارتباطند.

در حال حاضر رسانه‌های اجتماعی به یکی از محیط‌های مهم و اساسی برای تبلیغات تبدیل شده است و شما باید بتوانید از این اهرم نهایت استفاده را ببرید.

کمپین‌های تبلیغاتی خود را با حساب شبکه‌های احتماعی برندتان به اشتراک بگذارید. همین کار باعث می‌شود ترافیک خوبی وارد سایت‌تان شود. مثلاً در تبلیغ خود می‌توانید از کاربر بخواهید این تبلیغ را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارد. اینگونه شما در هزینه‌های خود هم صرفه‌جویی می‌‌کنید.

۵. تبلیغات سبک طراحی کنید

لود طولانی تبلیغات یکی از تجربه‌های بد کاربر است که تاثیر منفی بر نتیجه بازاریابی موبایل شما میگذارد. تبلیغات به خودی خود برای کاربر آزاردهنده است و تمرکز کاربر را بهم می‌ریزد. حالا فرض کنید که لود شدن این تبلیغات هم طولانی شود. کاربر یک تجربه منفی از برند شما خواهد داشت.

هاب ا‌سپات در تحقیقی که در زمینهٔ تبلیغات داشته متوجه شده است که ۴۴٪ از کاربران آنلاین از بلاک کنندهٔ تبلیغات به دلیل کُند بودن سرعت لود تبلیغات، که بر روی تجربه گشت و گذارشان در اینترنت تأثیر می‌گذارد، استفاده می‌کنند.

برای اینکه از از این تجربه اجتناب کنید بهتر است راه‌های زیر را به‌کار ببرید:

اول اینکه از تصاویر به تعداد زیاد استفاده نکنید. تصاویر سرعت لود را کم می‌کند.

دوم، مطمئن شوید که تبلیغ شما را بیشتر وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها پشتیبانی می‌کند. از فلش و دیگر فناوری‌های ناسازگار برای تبلیغات استفاده نکنید. از مزایای استفاده از ‌HTML5 نه‌تنها ظاهر بهتر و تعاملی‌تر است، بلکه با بیشتر مرورگرهای موبایل نیز سازگاری دارد و کاربران نیاز ندارند تا پلاگ‌این‌های اضافه‌ای دانلود کنند که ممکن است سرعت لود را برایشان کم کند. پس در هنگام طراحی تبلیغ HTML5 را درنظر بگیرید.

۶. اجازه ندهید که کاربران به یک صفحه فرود (Landing Page) دیگر بروند

بنرهای تبلیغاتی سنتی معمولاً کاربران را وارد صفحهٔ جدیدی می‌کنند. یعنی کاربر با کلیک یا لمس بنر، وارد یک صفحهٔ فرود متفاوتی می‌شود. این کار معمولاً باعث می‌شود تا کاربران هیچ عمل و اقدامی در برابر این تبلیغ نداشته باشند و همچنین ماهیت مزاحم بودن تبلیغ را بیشتر می‌کند.

در همان تحقیقی که هاب‌اسپات انجام داده بیان شده است که ۴۸٪ از کاربران معتقدند که امروزه تبلیغات به نسبت ۲-۳ سال پیش مزاحم‌ترند. حالا این را هم تصور کنید که میزان کلیک تبلیغات بنری بر روی موبایل تنها ۰.۱۴٪ بوده است.

یکی از دلایلی که نرح کلیک بنرهای تبلیغاتی کم است، خلاقیت‌های ناخوشایند و عدم تعامل در آگهی و تبلیغ است. از طرفی کاربر دوست ندارد که با کلیک بر روی تبلیغ از فعالیتی که در حال انجام است، فاصله بگیرد.

اینجاست که یک تبلیغ تعاملی به کارتان می‌آید. می‌توانید از کاربر بخواهید کاری که درنظر دارید را در بنر تبلیغ و آگهی انجام دهد. پس از انجام کار، کاربر می‌تواند تبلیغ را ببندد و به ادامهٔ کار خود مشغول شود.

۷. به‌جای نرخ کلیک، تعامل را اندازه‌بگیرید.

نرخ کلید یه شاخص رو به مرگ است. مدتی بازاریابان از این شاخص برای اندازه‌گیری نرخ تبدیل فروش و یا تمایل به خرید استفاده می‌کردند. این روزها دیگر همچین خدمتی را ارائه نمی‌دهد.

این روزها بازاریابان از پلت‌فرم‌ها و کانال‌های متعددی برای تبلیغ محصول و سرویسشان استفاده می‌کنند. این شامل نقاط لمس‌ای که کاربر می‌تواند با آن تعامل داشته باشد نیز می‌شود.

رفتار مصرف‌کنندگان نیز تغییر کرده است. آنها ممکن است تبلیغ شما را هنگامی که با اپلیکیشن کار می‌کنند، دیده باشند و یا حتی دستشان بر روی آن خورده باشد، اما دلیل بر تعامل با آگهی نیست.

اگر هنوز از نرخ کلیک برای اندازه‌گیری کمپین تبلیغاتی خود استفاده می‌کنید، بهتر است دربارهٔ این موضوع تجدید نظر کنید.

و در آخر

امیدواریم توانسته باشیم که ایده‌های خوبی را در مورد تبلیغات موبایلی در اختیارتان گذاشته باشیم. یادتان باشد همیشه کمپین‌های تبلیغاتی خود را قبل از انتشار تست کنید. قابلیت مشاهده تبلیغ خود را بالا ببرید که این روزها یک شاخص مهم در دنیای بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است. ما نیز با تجربهٔ بالایی که در این زمینه داریم، می‌توانیم به شما کمک کنیم تا کمپین تبلیغات موبایلی خوبی داشته باشید.

برای مشاوره در زمینه بازاریابی موبایل با ما تماس بگیرید. یا

همین حالا اولین کمپین تبلیغات موبایلی ویدیوئی خود را بسازید.

منبع: mobileads

برچسب ها : ، ، ، ، ،

۳ دیدگاه در رابطه با “۷ استراتژی بازاریابی موبایل برای داشتن نرخ تبدیل بهتر
 1. سوالات آزمون آیین نامه
  ۱۱ دی ۱۳۴۸ — ۸:۰۳ ب٫ظ

  میشه درمورد شرایطش توضیحات بیشتری بدید

 2. روغن خراطین
  ۱۱ دی ۱۳۴۸ — ۱۱:۱۸ ب٫ظ

  سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

hiper-fix-content

اخبار و بروز‌رسانی‌های هایپراد

مشاهده همه »

آموزش تبدیل فایل صوتی و ویدیویی به متن

چگونه فایل های ویدیویی و صوتی را به متن تبدیل کنیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

آیا به سئوکار نیاز داریم؟

چرا به سئوکار نیاز داریم؟ آیا خودمان میتوانیم سئو سایت را انجام دهیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

با موفقیت ثبت شد