کسب درآمد از اپلیکیشن خود

کسب درآمد از اپلیکیشن خود

اخبار و بروزرسانی‌ها - نویسنده : نازیتا فضل‌خواه - ارسال شده در

با استفاده از تبلیغات تلفن همراه، صاحب اپلیکیشن میتواند برنامه را به صورت رایگان ارائه دهد و از آن درآمد کسب کند. استفاده روزافزون از گوشی های هوشمند و تبلت ها منجر به ایجاد بازار جدیدی در بین آگهی دهنده ها برای دیده شدن در اپلیکیشن های موبایلی شده است. فروش متون یا آگهی های تبلیغاتی بنری که در رابط کاربری یک اپلیکیشن قرار دارد، یک راه برای صاحب نرم افزار است تا بتواند کسب درآمد از اپلیکیشن خود بکند.

برای کسب درآمد به ازای نمایش تبلیغات کلیک کنید.

تعیین مخاطب هدف:

برای کسب درآمد از طریق تبلیغات موبایل، باید به نوعی، کاربرانی که اپلیکیشن شما را نصب می کنند، هدف قرار گرفته شوند. به عنوان صاحب اپلیکیشن، شما در بهترین موقعیت برای تعیین نوع مخاطبی که قرار است از نرم افزار استفاده کند، هستید. یک نکته که باید به یاد داشته باشید این است که هدف از دستگاه های تلفن همراه، دسترسی آن ها در هر جا و مکانی است. پیش بینی های منتشر شده در وب سایت PaidContent نشان می دهد ۷۰ درصد از هزینه های تبلیغاتی موبایلی برای تبلیغات محلی هدف قرار گرفته می شود. در واقع شما می خواهید تعیین کنید که کدام کسب و کارها و یا خدمات محلی ممکن است برای اپلیکیشن شما مورد توجه باشد.

تبلیغات هدفمند در فیس بوک، اینستاگرام و گوگل هیچ چیز جدیدی نیستند. دیروز به دنبال بلیط هواپیما به بارسلونا بودید. امروز شما به حساب فیس بوک خود وارد می شوید و اولین چیزی که می بینید بنری است که به شما یک هتل برای رزرو و یا یک ماشین برای اجاره پیشنهاد می کند و خدا می داند چه چیزهای دیگری در بارسلونا به شما معرفی می کند. جای تعجب نیست که برنامه های تلفن همراه عقب مانده اند. در سال ۲۰۱۷ تعداد کاربران تلفن همراه به ۴.۷۷ میلیارد رسیده است و انتظار می رود که تا سال ۲۰۱۹ پنج میلیارد عدد را به دست آورده باشد. کدام صاحب رسانه نمی خواهد از این تعداد کاربران برای تبلیغ نام تجاری خود در اپلیکیشن های تلفن همراه استفاده کند؟

بیایید ببینیم کدام نوع تبلیغات  تلفن همراه است که می تواند پیام شما را به این جهان عظیم موبایل انتقال دهد.

۶ نوع از تبلیغات موبایلی که به اپلیکیشن شما رونق می دهد:

تبلیغات هدفمند در فیس بوک، اینستاگرام و گوگل هیچ چیز جدیدی نیستند. دیروز به دنبال بلیط هواپیما به بارسلونا بودید. امروز شما به حساب فیس بوک خود وارد می شوید و اولین چیزی که می بینید بنری است که به شما یک هتل برای رزرو و یا یک ماشین برای اجاره پیشنهاد می کند و خدا می داند چه چیزهای دیگری در بارسلونا به شما معرفی می کند. جای تعجب نیست که برنامه های تلفن همراه عقب مانده اند. در سال ۲۰۱۷ تعداد کاربران تلفن همراه به ۴.۷۷ میلیارد رسیده است و انتظار می رود که تا سال ۲۰۱۹ پنج میلیارد عدد را به دست آورده باشد. کدام صاحب رسانه نمی خواهد از این تعداد کاربران برای تبلیغ نام تجاری خود در اپلیکیشن های تلفن همراه استفاده کند؟

بیایید ببینیم کدام نوع تبلیغات  تلفن همراه است که می تواند پیام شما را به این جهان عظیم موبایل انتقال دهد و یا چگونه میتوانید باکسب درآمد از اپلیکیشن خود به یک کارآفرین تبدیل شوید.

 1. تبلیغات بنری

بنرها احتمالا قدیمی ترین فرم تبلیغاتی هستند که میتوانید برای کسب درآمد از اپلیکیشن خود استفاده کنید. بنرهای تبلیغاتی موبایل همان نوع وب سایتی خود هستند که به برنامه های موبایل هم راه باز کرده اند. با کلیک بر روی آنها، معمولا به یک صفحه وب یا اپلیکیشن دیگر وارد می شوند. ایده اصلی این نوع تبلیغ، جذب کاربران از صفحه میزبان به وب سایت، صفحه یا برنامه تبلیغ کننده است. منطق پشت تبلیغات بنر ساده است: فقط متن یا تصویر نمایش داده می شود و منتظر می مانید  تا کاربران بر روی آن کلیک کنند. مهم این است که به یاد داشته باشید که تبلیغات بنر نباید سیاه و سفید و زشت باشند. با استفاده از گرافیک با کیفیت، بنر را جذاب کنید و Call-to-Action را فراموش نکنید! این ترفند کار خواهد کرد زیرا مردم تمایل بیشتری به محتوای بصری جذاب دارند.

 1. تبلیغات همسان(Native Advertising)

  تبلیغات همسان بسیار نزدیک به آگهی ها هستند، اما کمتر به عنوان یک آگهی دیده می شوند و محتوای تبلیغ مستقیم مورد توجه قرار نمیگیرد . این تبلیغات برای ترکیب با محیط طبیعی طراحی شده اند و به عنوان بخشی از برنامه در نظر گرفته  می شوند، نه یک تبلیغ بنری بنابراین با کلیک بیشتر مخاطب شما، بهبود کسب درآمد از اپلیکیشن خود تان میسر میشود.

 2.  تبلیغات بسط پذیر (Interstitial)

Interstitials تصاویر یا فیلمهای تمام صفحه هستند که در نقاطی از نرم افزار مانند رفتن به مرحله ی بعدی بازی ظاهر می شوند. چنین تبلیغاتی به دلیل سایزشان و تاثیر بیشتر، ctr بالایی دارند.

دانستن این نکته  هنگام استفاده از این نوع تبلیغات ضروری است که فقط زمانی باید نمایش داده شوند که کاربر یک کار را انجام داده باشد. هرگز یک کاربر را هنگام وقوع فعالیت اصلی یا بازی درگیر نکنید. فقط زمانی  از این نوع تبلیغ استفاده کنید که مخاطب را اذیت نکند.

 1. تبلیغات ویدئویی و کسب درآمد از اپلیکیشن خود

در سال ۲۰۱۷،  ۴ میلیارد دلار برای تبلیغات ویدئویی تلفن همراه صرف شد. در سال ۲۰۱۹، هزینه آن به ۷ میلیارد دلار خواهد رسید.

بر خلاف آگهی ها ی بنری یا interstitials، تبلیغات ویدئویی آنقدر جذاب نیستند. تحقیقات اخیر از گوگل و Ipsos نشان می دهد که تماشای ویدیو در گوشی های هوشمند، “بسیار کمتر از آنچه که در تلویزیون است، دیده می شود و جذاب به نظر می آید.

 1. تبلیغات ویدیویی به همراه پاداش

  یک نوع دیگر از تبلیغات ویدیویی است تنها تفاوت آن در پاداش دادن است. کاربران برای تماشای تبلیغ شما پاداش دریافت می کنند هدف اصلی چنین تبلیغاتی افزایش درآمد تبلیغی صاحب برنامه است. این نوع تبلیغ به عنوان بهترین تبلیغ برای کسب درآمد شناخته شده است.

  مانند دیگر تبلیغات ویدیویی، تبلیغات ویدیویی پاداش دار باید بسایرخلاقانه باشند. بهتر است که مخاطب خود را با پاداش ها و تجربه های جدیدتر ترغیب کنید.

  این نوع تبلیغات برای مخاطب غیر قابل حذف است(non-skippable) یعنی او نمی تواند تا پایان نمایش تبلیغ از آن خلاص شود پس بهترین فرصت برای به دام انداختن توجه مخاطب و کسب درآمد از اپلیکیشن خود است. این نوع تبلیغ نباید ناگهان و وسط یک عمل دیگر ظاهر شود بلکه باید در موقعیت  و زمان مناسب نشان داده شود. بهترین موقعیت برای این آگهی زمانی است که کاربر یک مرحله را می بازد و یا نمی تواند وارد مرحله بعد شود و نیاز به کمک دارد.

 2. تبلیغات رسانه ای کامل

این نوع تبلیغ  شکل دیگری از تبلیغات را به ما نشان می دهد که می تواند شامل صدا، ویدیو، متن، تصویر و یا بازی های کوتاه (mini game) باشد. این تبلیغات به کاربران تجربه ای پیشرفته و متفاوت می دهد و به صاحبین اپلیکیشن ها(Developers)  کمک می کند تا در بین ناشران تبلیغاتی(Publishers) ایستادگی کنند. و ناشران  با کسب درآمد از اپلیکیشن خود بتوانند به توسعه کسب و کار خود کمک کنند.

سرویس های زیادی در سراسر دنیا وجود دارد که این نوع تبلیغات را ارائه می دهند از جمله می توان به آژانس تمام خدمت  Ogilvyو BBDO اشاره کرد که در ضمینه تبلیغات آنلاین هم فعالیت دارند.

از شرکت های داخلی که این نوع تبلیغات را ارائه می دهند می توان تپسل و هایپراد را نام برد..

هایپراد  یک پلتفرم تبلیغات آنلاین موبایل و وب است که امکانات با کیفیتی در راستای نمایش تبلیغات برای صاحبان رسانه های آنلاین و جذب مشتری و فروش برای صاحبان کسب و کارها ارائه می دهد. در هایپراد برای شما ایده های خاص و جدیدی وجود دارد. روشهای خلاقانه ای که باعث می شود تعداد دانلود اپلیکیشن شما به صورت نجومی افزایش یابد و یا ترافیک آن را با کیفیت بی نظیر افزایش می دهد.

و در انتها,  با وجود این که مردم با این آگهی ها به طور مستقیم درگیر می شوند ولی خلاقیت و هدف شما در انتخاب زمان و مکان مناسب و انتخاب آژانس حرفه ای،  در این راستا می تواند نقش مهمی ایفا کند .  در صورتی که میخواهید  کسب درآمد به ازای نمایش تبلیغات داشته باشید  اینجا کلیک کنید.

برچسب ها : ، ، ،

نازیتا فضل‌خواه

نازیتا هستم و در حال حاضر روی محتوای سایت هایپراد و کانگرو کار می کنم.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

hiper-fix-content

اخبار و بروز‌رسانی‌های هایپراد

مشاهده همه »

آموزش تبدیل فایل صوتی و ویدیویی به متن

چگونه فایل های ویدیویی و صوتی را به متن تبدیل کنیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

آیا به سئوکار نیاز داریم؟

چرا به سئوکار نیاز داریم؟ آیا خودمان میتوانیم سئو سایت را انجام دهیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

با موفقیت ثبت شد