شبکه اجتماعی لینکدین چیست؟

لینکدین چیست؟ چگونه به درستی از این شبکه اجتماعی استفاده کنیم

بازاریابی شبکه های اجتماعی - نویسنده : کیارش خمسی - ارسال شده در

ممکن است تا به حال اسم لینکدین | LinkedIn را زیاد شنیده باشید و کنجکاو شده باشید که این شبکه ی اجتماعی چه ویژگی هایی دارد؟ در این مقاله به بررسی آن میپردازیم که لینکدین چیست؟ و به زبان ساده لینکدین به چه دردی میخورد؟

لینکدین چیست؟ مخاطبان لینکدین چه کسانی هستند؟

لینکدین یا به غلط لینکداین ، شبکه ی اجتماعی مربوط به کسب و کار است و از سال ۲۰۰۳ در حال فعالیت است . در لینکدین برخلاف اکثر شبکه های اجتماعی محتوای زرد و محتوای سرگرم کننده کمتر تولید شده و بیشتر افراد در حال پیدا کردن کارجو ، پیدا کردن کار ، یادگیری تکنیک های شغلی ، آپدیت کردن رزومه و نمونه کار و از این دست قبیل کارها هستند.

ویژگی های لینکدین

در ادامه به بررسی ویژگی های شبکه اجتماعی لینکدین | LinkedIn میپردازیم.

امکان درست کردن رزومه

در این شبکه ی اجتماعی ، پروفایل شخص شامل رزومه ی اوست . کاربر میتواند در لینکدین ، مراحل تحصیل خود را قرار داده و سوابق کاری خود را با امکان درج توضیحات ویرایش کند. میتواند فعالیت های داوطلبانه ی خود را اضافه کرده و دوره ها و مدارک جانبی خود را نیز به همراه کد درج شده در آنها وارد کند. در بخش مهارت ها یا skills میتواند مهارت های خود را جزء به جزء وارد کند . مثلا اگر شخصی در بازاریابی مهارت دارد و متخصص بازاریابی دیجیتال است میتواند کلمات marketing ،  Digital marketing , SEO , Campaign و ده ها مهارت دیگر خود را وارد کند . همچنین مهارت های پایه مثل کار با نرم افزار های آفیس را نیز در بخش تخصص ها وارد کند.

صفحه پروفایل لینکدین

امکان درست کردن نمونه کار و CV

کاربر در لینکدین میتواند ، کتاب های منتشر شده ، سایت های نوشته شده ، پروژه های عمرانی کار شده و هر آنچه که میتواند در بخش نمونه کار ها قرار گیرد را اضافه کند. همچنین جوائز و مسابقات خود را نیز میتواند اضافه کند

امکان امتیاز دادن در لینکدین یا endorse کردن و امکان نوشتن recommendation

نمونه ریکام در لینکدین

توانایی ها و تخصص هایی که شما در بخش مهارت ها وارد کرده اید میتواند توسط همکاران شما مورد امتیاز دهی قرار گرفته شود و ۳ تا از مهم ترین مهارت های شما طبق رای همکارانتان در پروفایل شما قرار میگیرد. همچنین شما میتوانید از افراد درخواست معرفی نامه یا recommendation کرده یا در پروفایل آنها ویژگی های کاری با آنها را یادداشت کنید.

امکانات لینکداین

امکان پست کردن مطالب در لینکدین

مثل تمامی شبکه های اجتماعی ، لینکدین قابلیت گذاشتن پست را در اختیار شما قرار داده است که میتوانید با آنها مطالب آموزشی یا بحث برانگیز خود را منتشر کنید

بازکردن صفحه کسب و کار برای شرکت خود در لینکدین

شما میتوانید پس از ساخت پروفایل شخصی خود شرکت هایی که تاسیس کرده اید یا مسئول روابط عمومی یا شبکه های اجتماعی آن هستید ، میتوانید پروفایل کسب وکار خود را ساخته در آن پست منتشر کنید ، افراد خود را معرفی کرده ،  راه های ارتباطی خود را قرار داده ، به پست های خود در بلاگ وبسایتتان بک لینک داده و پوزیشن های خالی در شرکتتان را منتشر کنید.

صفحه کسب و کار در لینکداین

تبلیغات در لینکدین و بررسی آمار

شما میتوانید با استفاده از پنل تبلیغاتی لینکدین در این شبکه اجتماعی به نمایش گذاشته شوید و کمپین لینکدینی خود را لانچ کنید. همجنین میتوانید آمار بازدید های صفحه خود و صفحه کسب و کارتان را بررسی کنید.

دادن کوییز و امتحان

لینکدین برای برخی از مهارت ها مانند برنامه نویسی امتحانات ساده ای را برگذار کرده و به شما مدرک قبولی در لینکدین میدهد که در صفحه پروفایل شما قرار میگیرد.

لیندکین چیست؟

پیام خصوصی در لینکدین

مانند بسیاری از شبکه های اجتماعی ، لینکدین نیز دارای پیام خصوصی است که میتوانید به دیگران ارسال کنید.

 

امیدوارم با این مقاله کوتاه دانسته باشید که لینکدین چیست؟ و این شبکه ی اجتماعی به چه دردی میخورد! اگر هنوز لینکدین نساخته اید سریعا دست به کار شده و از این لینک بسازید. پیشنهاد میشود که مطلب استراتژی محتوا را نیز مطالعه کنید.

 

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

کیارش خمسی

میرکیارش خمسی متخصص دیجیتال مارکتینگ

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

hiper-fix-content

اخبار و بروز‌رسانی‌های هایپراد

مشاهده همه »

آموزش تبدیل فایل صوتی و ویدیویی به متن

چگونه فایل های ویدیویی و صوتی را به متن تبدیل کنیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

آیا به سئوکار نیاز داریم؟

چرا به سئوکار نیاز داریم؟ آیا خودمان میتوانیم سئو سایت را انجام دهیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

با موفقیت ثبت شد