ساخت کمپین تبلیغاتی

ساخت کمپین تبلیغاتی – از صفر تا صد طراحی ، اجرا و بررسی

Topic cluster - نویسنده : کیارش خمسی - ارسال شده در

کمپین تبلیغاتی یعنی مجموعه ای از تبلیغات مختلف که پیام اصلی آن مشخص شده باشد ، مخاطب هدف آن معلوم و با دقت و برنامه ریزی مخاطب را مورد هدف قرار بدهد. ساخت کمپین تبلیغاتی باید بودجه ی مشخص داشته باشد و یک کمپین تبلیغاتی بدون شاخص کلیدی عملکرد یا  KPI و هدف گذاری فاقد ارزش است.

کمپین تبلیغاتی

لغت کمپین در عبارت کمپین تبلیغاتی به معنای یک هجوم همه جانبه به بازار تبلیغات است مانند یک جنگ تمام عیار هرچه برنامه ریزی و تجهیزات دقیق تری در اختیار ما باشد آن کمپین موفق تر خواهد بود در مقابل کمپین ، بازاریابی چریکی و نامنظم نیز وجود دارد. اجرا و پیاده سازی یک کمپین گام های زیادی دارد که به بررسی آنها میپردازیم.

تحقیقات بازار و شناسایی بازار هدف امری جدا نشدنی در ساخت کمپین تبلیغاتی

در تحقیقات بازار ( آژانس امروز) باید به وسیله روش های کیفی و کمی مشخص شود که آیا محصولی که شما میخواهید ارائه بدهید نیاز بازار است؟ آیا خدمات شما نیاز اساسی مردم را رفع میکنند؟ آیا از کمپین های قبلی خود نتایج مناسب را گرفته اید ؟ و… پس از شناسایی بازار به سراغ مرحله ی بعد میرویم

تحقیقات بازار در طراحی کمپین

بازار هدف و مشخص کردن مشتریان احتمالی

پس از تحقیقات بازار نوبت انتخاب بازار هدف مناسب میباشد ، انتخاب بازار هدف مناسب نیازمند به دست آوردن پرسونای مخاطب یا خریدار است پیشنهاد میشود مقاله پرسونای مخاطب را مطالعه کنید. پس از انتخاب پرسونا باید مشخص شود که از کدام کانال بازاریابی به کدام پرسونا باید رسید . شناختن دقیق پرسونا میتواند منجر به تسهیل در مراحل تعیین بودجه و طراحی کمپین شود.

تعیین بودجه و تعیین هدف در طراحی و ساخت کمپین تبلیغاتی

بازاریابی و مارکتینگ یعنی به دست آوردن مشتری و مخاطب با کمترین هزینه ، خرج کردن زیاد در کمپین تبلیغاتی هنر نیست ، بلکه هرچه با هزینه ی کمتر مخاطبین بیشتری جذب شود هنر و خلاقیت طراح کمپین است.

طراحی گرافیکی و کپی رایتینگ کمپین تبلیغاتی

برای آشنایی با نوشتن محتوای تبلیغاتی و کپی رایتینگ روی لینک کلیک کنید. در یک کمپین تبلیغاتی باید جملات مشخص شده ، طرح های گرافیکی کمپین انتخاب و طراحی شود، اسلوگان یا پیام تبلیغاتی مناسب کمپین همگی بر اساس تم کمپین و بر اساس نتیجه ی مورد نظر که میتواند ، فروش ، آگاهی از برند و .. باشد ، انتخاب شود. تبلیغات میتواند به صورت وایرال مارکتینگ یا بازاریابی ویروسی انجام شود ، میتواند برای گرفتن لید یا سرنخ انجام شده باشد، میتواند به صورت تبلیغات آزار دهنده به قصد به منظور ماندگاری در ذهن مخاطب انجام شده یا هر شکل دیگه داشته باشد. به طور کلی هدف تبلیغات و اثر بخشی آن باید مشخص شده باشد

آژانس تبلیغاتی اشاره و آژانس تبلیغاتی مگنولیا از آژانس هایی هستند که کار طراحی و ساخت کمپین تبلیغاتی را انجام میدهند.

انتخاب و خرید رسانه های مناسب

بهترین قسمت انتخاب رسانه خرید خوب رسانه است یعنی رسانه های با کیفیت محیطی ، چاپی و یا دیجیتال به قیمت پایین تر از قیمت بازار و همچنین رسانه های مرتبط با محصول ، خدمت یا کسب و کار را برای نمایش هرچه بهتر برند نمایش دهد. ( برای مطالعه در مورد تبلیغات محیطی کلیک کنید.)

نمایش رسانه ها و انتخاب زمان آنها نیز بسیار حائز اهمیت است. در چه مدت زمان کمپین ادامه داشته باشد ، در کدام رسانه اول و در کدام رسانه آخر نمایش داده شود و چه ساعتی از روز ، ماه یا سال اکران شود.

شاخص های کلیدی در ساخت کمپین تبلیغاتی

اجرای کمپین طراحی شده و اندازه گیری شاخص های کلیدی و KPI

تمامی مراحل قبل از جمله ساخت کمپین تبلیغاتی و طراحی آن برای رسیدن به این مرحله است. اگر در فضای دیجیتال تبلیغات انجام شده با استفاده از  ابزار های گوگل و دیگر ابزار های اندازه گیری KPI  و UTM گذاری و لینک UTM تعدا کلیک ها، تعداد نمایش ، نرخ تبدیل و … بررسی شوند ، اگر تبلیغات محیطی ، رسانه ای یا چاپی است باید به صورت های دیگر شاخص های مورد نظر را اندازه گیری نمود و از آن برای طراحی کمپین های بعدی استفاده نمود.

جهت مشاوره و راهنمایی در ساخت کمپین تبلیغاتی با ما تماس بگیرید.

تماس با ما داخلی ۱۸

 

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

کیارش خمسی

میرکیارش خمسی متخصص دیجیتال مارکتینگ

۵ دیدگاه در رابطه با “ساخت کمپین تبلیغاتی – از صفر تا صد طراحی ، اجرا و بررسی
  1. فید بک : ۱۵ روش برای بهبود کمپین های ایمیلی - وبلاگ هایپراد

  2. فید بک : شاخص کلیدی عملکرد یا KPI در مارکتینگ چیست؟ چند نمونه از KPI - وبلاگ هایپراد

  3. کیا
    ۱۱ دی ۱۳۴۸ — ۵:۵۵ ب٫ظ

    محتوای بسیار خوب و تاثیرگذار

  4. فید بک : دیجیتال مارکتینگ چیست؟ چه مزایایی دارد؟ انواع آن - وبلاگ هایپراد

  5. فید بک : A / B تست چیست؟ چگونه از آن برای بهبود کمپین تبلیغاتی استفاده کنیم - وبلاگ هایپراد

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

hiper-fix-content

اخبار و بروز‌رسانی‌های هایپراد

مشاهده همه »

آموزش تبدیل فایل صوتی و ویدیویی به متن

چگونه فایل های ویدیویی و صوتی را به متن تبدیل کنیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

آیا به سئوکار نیاز داریم؟

چرا به سئوکار نیاز داریم؟ آیا خودمان میتوانیم سئو سایت را انجام دهیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

با موفقیت ثبت شد