سئو داخلی

سئو داخلی – سئو محتوایی و سئو ساختاری

بازاریابی شبکه های اجتماعی - نویسنده : کیارش خمسی - ارسال شده در

سئو داخلی یا سئو آن پیج | on-page seo ، به کلیه اعمالی گفته میشود که به منظور افزایش رتبه سایت در گوگل و تنظیم موتور جستجو در گوگل در خود وبسایت انجام میشود . سئو به دو دسته خارجی و داخلی تقسیم میشود و سئو داخلی خود به دو دسته  سئو ساختاری و کدی و سئو محتوایی تقسیم میشوند.

سئو داخلی – سئو محتوایی

کلیه اقداماتی که به مربوط به تولید محتوا بوده جزو این دسته از سئو میباشد و به نحوی به بازاریابی محتوایی هم مرتبط میشوند. موارد سئو محتوایی به شکل زیر میباشد.

سئو داخلی - سئو محتوایی

جستجوی کلمات کلیدی و به کار بردن آن

کلمات کلیدی مهم ترین بخش سئو داخلی میباشد . استفاده درست و به جا از کلمات کلیدی ، انتخاب کلمات کلیدی با اندازه ی مناسب ( معمولا بین ۳ تا ۵ کلمه) ، عدم استفاده از سئو کلاه سیاه و پرکردن بیش از حد متن از کلمات کلیدی از موارد مورد نظر در انتخاب کلمات کلیدی هستند.

کلمات کلیدی هم خانواده ، دسته ها و تگ ها

  • در کنار کلیدی اصلی یک مطلب ، کلمات کلیدی با معنی های یکسان نیز در متن بیان شده که با استفاده از کلمات کلیدی هم خانواده میتوان آنها را پوشش داد.
  • معمولا مطالبی که نوشته میشوند در دسته ی خاصی از وبسایت شما قرار دارند اما معمولا در متن شما اسمی از آنها برده نشده است ، با استفاده از دسته بندی میتوانید برای دسته ها که معمولا کلمات کلیدی ۲ یا ۱ کلمه ای هستند نیز کار سئو را انجام دهید.
  • تگ ها و برچسب ها شامل مطالبی میشود که در متن بیان شده اما موضوع اصلی متن نیستند با استفاده از تگ گذاری میتوانید به گوگل و دیگر موتور های جستجو در مورد سئو داخلی راهنمایی کنید

استفاده از عکس و متن های جذاب و خوانا

خوانایی و تجربه کاربری یکی از عواملی است که گوگل آن را تحت نظر دارد . استفاده درست از عکس و متن باعث میشود که کاربر زمان بیشتری در سایت شما سپری کند و این یک امتیاز برای شما محسوب میشود

برای کاربران خود بنویسید نه برای موتور جستجو!

در گذشته اگر میخواستید یک مطلب برای ایجاد ترافیک بنویسید باید محتوا را فدا میکردید و برعکس ! اما پس از معرفی الگوریتم های مخلتف گوگل مثل مرغ مگس خوار ، هرچه موضوع شما از لحاظ بازاریابی محتوایی نیز قوی باشد میتواند امتیاز بهتری کسب کند.

لینک سازی داخلی و خارجی

برای کاربران خود مطالبی که لازم است در کنار مطلب شما بخوانند به سایت خود لینک کنید و اگر این مطلب را ندارید لینکی به یک سایت با کیفیت بدهید . لینک دادن بیش از حد به دهن کاربران و گوگل خوش نمی آید.

استفاده از مقدمه و پایان برای مطالب

پاراگراف اول و آخر شما باید خلاصه و جمع بندی از مطالب شما باشد و اگر کلمه کلیدی شما در آنها ظاهر شود نیز به نفع شماست.

استفاده از تعداد کلمات مناسب

در اکثر اوقات گوگل تعداد کلمات بالای ۳۰۰ کارکتر را پیشنهاد میدهد ، اما این مطلب همیشه صادق نیست . اگر شما یک سایت لغت نامه دارید یا اگر سایتی دارید که مخفف کلمات را ارائه میدهید این مطلب برای شما صدق نمیکند. داشتن استراتژی محتوایی به مراتب مهم تر از این است که حتما بالای ۳۰۰ کلمه در متن خود استفاده کنید.

اضافه کردن صفحه درباره ما

موتور های جستجو و کاربران دوست دارند که بدانند که چه کسی به آنها سرویس میدهد . اضافه کردن هویت به وبسایت شما به شما در داشتن رتبه بالاتر در گوگل کمک میکند.

سئو داخلی – سئو ساختاری

در کنار سئو محتوایی که برای گوگل و دیگر موتور های جستجو اهمیت دارد ، سئو ساختاری هم به اندازه سئو محتوایی در بحث سئو داخلی مهم است، به چند گزینه از سئو ساختاری میپردازیم.

سئو ساختاری و تکنیکال

استفاده درست از کد های HTML

کد های HTML مثل meta tag که به منظور کمک به موتور جستجو طراحی شده اند باید به دقت بررسی و اجرا شوند . برای تصاویر باید از کد ALT استفاده شود ، این کد در اصل به منظور عدم لود شدن عکس از سمت سرور است که به جای آن جایگزین یک کلمه را نشان میدهد اما از لحاظ سئو در بخش تصاویر گوگل اهمیت دارد. همچنین از هدر های ۱ تا ۶ نیز باید به درستی استفاده شود.

زیاد کردن سرعت سایت

سرعت سایت شما هرچه قدر بالاتر باشد ، شانس شما در این که در گوگل برتر باشید بیشتر است، استفاده از نسخه amp ، استفاده از تکنیک lazy loading ، کم کردن حجم سایت و تصاویر میتواند بسیار کمک کند.

بهینه سازی کد های جاوا اسکریپت

کد های خراب نشان گر یک سایت غیر حرفه ای است و این میتواند از طرف گوگل مورد توجه قرار بگیرد.

عدم استفاده از پاپ آپ ، ریدایرکت غیر از وضعیت ۳۰۱ و ۳۰۲

ریداریرکت های ۳۰۱ و ۳۰۲ توسط گوگل مورد قبول هستند اما باید دقت شود که ریدایرکت های مشکوک به کلاه سیاه باعث جریمه شما خواهد شد. پاپ آپ ها به شدت هم برای موتور ها جستجو و هم برای کاربران غیر قابل تحمل هستند. حتما با استفاده از دستور های قانونی صفحات تکراری را به گوگل بشناسانید.

تنظیم اسنیپت و تایتل نشان داده شده در صفحات موتور جستجو

نحوه نمایش سایت در موتور های جستجو در کلیک کاربران روی لینک ها بسیار موثر است و باید به تنظیم این عوامل نیز دقت کرد.

 

این مقاله توضیح مختصری در مورد سئو داخلی است ، درصورت تمایل میتوانید لینک های خارجی و داخلی داده شده و سرفصل ها را جداگانه مطالعه کنید.

 

 

 

 

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

کیارش خمسی

میرکیارش خمسی متخصص دیجیتال مارکتینگ

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

hiper-fix-content

اخبار و بروز‌رسانی‌های هایپراد

مشاهده همه »

آموزش تبدیل فایل صوتی و ویدیویی به متن

چگونه فایل های ویدیویی و صوتی را به متن تبدیل کنیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

آیا به سئوکار نیاز داریم؟

چرا به سئوکار نیاز داریم؟ آیا خودمان میتوانیم سئو سایت را انجام دهیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

با موفقیت ثبت شد