انتخاب کلمه کلیدی مناسب

انتخاب کلمه کلیدی مناسب – موج سواری یا شنا برخلاف موج؟

سئو و بازاریابی محتوا - نویسنده : کیارش خمسی - ارسال شده در

انتخاب کلمه کلیدی و تحقیق آن یکی از مهم ترین بخش های سئو وتنظیم وبسایتتان برای موتور جستجو است ، در واقع با انتخاب کلمات کلیدی درست برای تولید محتوا و انتخاب کلمات مناسب برای کسب و کارتان میتوانید به آسانی در گوگل و دیگر موتور های جستجو یکه تازی کنید یا زمان ، هزینه هرچند اندک و قدرت نیروی کار خود را هدر دهید.در این مقاله به بررسی نحوه انتخاب کلمه کلیدی و تحقیق کلمات کلیدی میپردازیم.

انتخاب کلمه کلیدی

کلمات کلیدی و فاکتور های موثر در انتخاب خوب آن

تعداد اجزای کلمات کلیدی

تعداد اجزای کلمات کلیدی

یک وبسایت تازه تاسیس قدرت زیادی در تاثیرگذاری بر موتور جستجو ندارد بنابراین باید کلماتی را انتخاب کند که دارای حدود ۴-۵ جز باشد تا بتواند به آسانی در آن نمایان شود. به طور مثال اگر شما یک وبسایت تازه تاسیس درمورد فروش آنلاین قطعات کامپیوتری هستید ، روی خرید آنلاین لپ تاپ تمرکز کنید به احتمال زیاد شکست خواهید خورد زیرا رغبای شما بسیار قدرتمند تر از شما و مورد اعتماد تر در جلوی گوگل و دیگر موتور های جستجو هستند

اما اگر کلمه کلیدی : خرید لپ تاپ های Lenovo به صورت قسطی ، تمرکز کنید کار شما آسان تر است.در واقع کلمات کلیدی هرچه جزئی تر باشند معمولا رقابت کمتری برسر آن وجود دارد.

اما اگر وبسایتی هستید که قدرت نسبتا خوبی دارید میتوانید کم کم با کلمات کلیدی کم جزء تر به جنگ رقبای خود بروید.

حجم صفحات ایندکس شده کلمه کلیدی

اگر در گوگل و یا هرموتور دیگری کلمه کلیدی ای را سرچ کرده باشید ، عددی برای شما نمایان میشود که نشان دهنده ی حجم صفحات ایندکس شده  است ، اگر میخواهید بدون دردسر و با زمان کوتاه در داخل سرچ نمایان شوید کلماتی را انتخاب کنید که حجم کمتری در سرچ دارند.

رقابت بر سر کلمه کلیدی

کلمات کلیدی تک حرفی در زمینه میوه جات ممکن است از کلمات کلیدی دو حرفی در زمینه آبمیوه ، در صفحه ی گوگل رقبای آسان تری داشته باشند بهترین کار این است که به سراغ آنها بروید.

میزان سرچ فاکتوری مهم در انتخاب کلمه کلیدی

حجم سرچ فاکتور موثر در انتخاب کلمه کلیدی

هرچه کلمه ی کلیدی دارای سرچ و جستجوی بیشتر بوده و همچنین در موارد بالا کم رقابت تر باشد ، شانس آن را خواهید داشت که ترافیک بسیار مناسبی را برای وبسایت خود به ارمغان بیاورید ، اما میتوانید در ابتدا کار کلمات کلیدی ضعیف را انتخاب کرده سیگنال های مثبت به گوگل داده تا بتوانید پله پله وارد رقابت شوید.

به موج ها و ترند های ایجاد شده در گوگل ترندز توجه کنید ، برای آنکه با گوگل ترندز آشنا شوید میتوانید مقاله درمورد ابزار های گوگل را مطالعه کنید.

میزان مرتبط بودن کلمه کلیدی با هدف شما

دو کلمه کلیدی ، خرید ویلا در لواسان یا فروش ویلا در لواسان به طور مثال دو کلمه کلیدی مشابه هستند ، اما افرادی که آن را سرچ میکنند دو گروه کاملا مجزا از یک دیگر هستند . در واقع کلمه کلیدی اول دنبال ویلا میگردد اما افراده دسته دوم دنبال خریدار برای ویلای خود میگردند . در انتخاب کلمه کلیدی باید دقت نمود که میتوانید در یک وبلاگ سایت فروش محصولات الکترونیکی از ترشی صحبت کرده و حتی رتبه خوبی در آن بگیرید اما آیا این مطلب کمکی به کسب و کار شما خواهد کرد؟

انتخاب یک دسته از کلمات کلیدی برای راه اندازی جریان محتوا

سعی کنید کلمات کلیدی خود را که انتخاب میکنید در ۴ یا ۵ دسته به هم مرتبط باشند ، این حرکت باعث میشود که شما بتوانید لینک سازی داخلی خوب در وبسایت خود انجام دهید و بتوانید رتبه خوبی از گوگل دریافت کنید . به طور مثال اگر در مورد سئو تحقیق کلمات کلیدی انجام میدهید ، کلمه کلیدی بک لینک ، سئو ساختاری ، سئو محتوایی ، ابزار های گوگل ، ابزار های سئو و… را بررسی کرده و با توجه به آن یک جریان محتوا و یک دسته بندی از آن تولید کنید.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

در انتخاب کلمه کلیدی به باکس پیشنهاد گوگل توجه کنید

گوگل کلمات کلیدی مرتبط را در بخش پیشنهاد خود در سرچ نشان میدهد ، اگر نمی دانید که در مورد یک مطلب کدام کلمه کلیدی را باید انتخاب کنید میتوانید از گوگل کمک بگیرید.

این چند مورد نکاتی کلی در مورد تحقیق و انتخاب کلمه کلیدی بود که به آن پرداختیم ، در کنار این کار باید جوانب دیگر سئو ، خلاقیت و … را در نظر بگیرید. مقاله مورد مربوط به تگ گذاری در وردپرس را نیز مطالعه کنید.

 

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

کیارش خمسی

میرکیارش خمسی متخصص دیجیتال مارکتینگ

یک دیدگاه در رابطه با “انتخاب کلمه کلیدی مناسب – موج سواری یا شنا برخلاف موج؟
  1. فید بک : انتخاب کلمه کلیدی ، چگونه نوشته های خود را بر اساس سئو تگ گذاری کنیم؟ - وبلاگ هایپراد

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

hiper-fix-content

اخبار و بروز‌رسانی‌های هایپراد

مشاهده همه »

آموزش تبدیل فایل صوتی و ویدیویی به متن

چگونه فایل های ویدیویی و صوتی را به متن تبدیل کنیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

آیا به سئوکار نیاز داریم؟

چرا به سئوکار نیاز داریم؟ آیا خودمان میتوانیم سئو سایت را انجام دهیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

با موفقیت ثبت شد