الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل برای سئو – موتور جستجو گوگل چگونه کار میکند؟

تبلیغات و بازاریابی - نویسنده : کیارش خمسی - ارسال شده در

در حدود ۱۰ سال پیش و بیشتر الگوریتم های گوگل به این وسعت نبود و سئو سایت بسیار ساده بود. کافی بود که تعدادی کلمات کلیدی مرتبط در متن به صورت زیاد گنجانده شود تا وبسایت در صفحه اول گوگل قرار گیرد. تعداد سایت ها بسیار کم تر بود و این روش جواب میداد. اما امروزه به دلیل تقلب و روش های کلاه سیاه سئو و تعدد وبسایت ها گوگل بسیار دقیق تر رفتار کرده و طی این مدت چند الگوریتم کلیدی را به موتور جستجوی خود اضافه کرده است. در این مقاله به بررسی الگوریتم های گوگل برای سئو و بهتر کردن نتایج جستجو میپردازیم.

الگوریتم پنگوئن – جلوگیری از لینک سازی نادرست

وبسایت هایی که با لینک سازی اسپم و به کمک خرید لینک و شبکه های بک لینک سازی در صفحات بالای گوگل قرار گرفته بودند جریمه شده و نتایجشان به شدت افت کرد. در یکی از امکانات جدید از این الگوریتم و آپدیت متخصصین سئو میتوانند بک لینک های داده شده به سایت خود را در گوگل سرچ کنسول مشاهده کرده و اقدام به حذف آنها کنند. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و پنهان کردن محتوا داخل متن نیز از دیگری مواردی است که پنگوئن به شدت با آنها برخورد میکند.

الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم تاپ هوی – جلوگیری از تبلیغات بیش از محتوا

این الگوریتم از گوگل بررسی میکند که آیا محتوای شما بیشتر است یا تبلیغاتتان اگر تبلیغات بیش از محتوا باشد صفحه ی شما مورد جریمه توسط این الگوریتم واقع میشود .

الگوریتم EMD – جلوگیری از پدیدار شدن دامنه های بی کیفیت

کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل تا قبل از این اگر دقیقا یک وبسایت همخوانی داشت آن را رنک اول خود نشان میداد . بعد از این آپدیت الگوریتم گوگل وبسایت باید اصول سئویی را رعایت کند تا در نتایج جستجو پدیدار شود.

الگوریتم دزد دریایی – جلوگیری از انتشار محتوای کپی و تکراری بدون لینک

تا قبل از این الگوریتم به راحتی محتوای تولید شده در یک سایت را میتوانستید کپی کرده و بعد از مدتی در گوگل رنک مناسب بگیرید. اما با آمدن الگوریتم دزد دریایی گوگل سایت های کپی کننده را جریمه میکند. اگر محتوایی در وبسایت خود تولید کردید و فردی آن را کپی کرد ی با تغییر جزئی قرار داد میتوانید از طریق سرچ کنسول آن را گزارش دهید. بازنویسی و بازنشر مطلب سایت دیگر با ذکر منبع از طرفی از طرف گوگل مورد تشویق قرار میگیرد.

الگوریتم دزد دریایی

الگوریتم روزپرداخت – جلوگیری از سایت های اسپم کننده

این الگوریتم برای این به کار گرفته شد تا سایت هایی که به صورت اسپم کلمات کلیدی زیادی دارند از نتایج جستجو خارج شوند

الگوریتم کبوتر گوگل – الگوریتمی برای درنظر گرفتن پارامتر های محلی و فاصله ای

الگوریتم کبوتر گوگل یکی از پیچیده ترین و مهم ترین الگوریتم هایی است که گوگل تا به امروز به موتور جستجوی خود اضافه کرده است. این الگوریتم سعی میکند که نتایج جستجو را بر اساس علایق شما ، سرچ های گذشته ، موقعیت مکانی و… شخص سازی کند.

الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم پاندا گوگل – حذف محتوای بی کیفیت و کم کارکتر و پرغلط از نتایج جستجو

الگوریتم پاندا نیز مثل الگوریتم کبوتر یکی دیگر از مهم ترین آپدیت های الگوریتمی گوگل برای سئو است که به صورت دقیق کیفیت محتوا را بررسی میکند . لینک های خراب ، محتوا های کوتاه و بی کیفیت ، محتوا های با غلط زیاد نگارشی همگی مورد تهاجم پاندا قرار میگیرند.

الگوریتم پاندا گوگل

الگوریتم مرغ مگس خوار – الگوریتم تشخیص محتوا مستقل از کلمات کلیدی و شناسایی کلمات مترادف

این الگوریتم در واقع ترکیب خوبی از الگوریتم های پاندا و پنگوئن گوگل و در جهت بهبود آن بود که گوگل را از دیگر موتور های جستجو متمایز کرد. به جای آنکه گوگل تنها به کلمات کلیدی توجه کند میتواند تشخیص دهد که کلمات هم خانواده و دیگر کلمات مرتبط کدام هستند. اشتباه نکنید استفاده از کلمات کلیدی در حد نیاز و بدون خلل وارد کردن به محتوا عالی است و حتما باید در متن گنجانده شود اما دیگر نیازی به استفاده دقیق آن در کل متن نیست. تمامی الگوریتم های دیگر گوگل درواقع بخشی از این الگوریتم هستند.

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم رنک برین – هوش مصنوعی گوگل

با گسترش تکنولوژی گوگل از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای بهتر شدن موتورخود بهره گرفت . الگوریتم رنک برین بخشی از الگوریتم مرغ مگس خوار است که سیگنال های یک سایت مناسب را بررسی میکند مواردی که همکنون برای سئو سایت از آنها استفاده میشود مثل بک لینک سازی با کیفیت ، محتوای باکیفیت ، استراتژی محتوا ، تجربه کاربری ، زمان انتشار ، قدرت دامنه ، قدرت صفحه ، سرعت سایت ، موبایل فرندلی بودن آن و بسیاری دیگر از موارد دیگر.

در کنار انتشار این الگوریتم نیز گوگل تصمیم گرفت از هوش انسانی نیز بهره برده و افرادی را برای چک کردن نتایج جستجو به صورت دستی به خدمت گرفته و درصورت داشتن مشکل هوش مصنوعی خود را اصلاح کند

الگوریتم فرد – آپدیت در مورد کیفیت بک لینک ها

این الگوریتم به تازگی منتشر شده و در نتایج جستجو به علت تغییر کیفیت بک لینک ها از نظر گوگل جا به جایی هایی ایجاد کرده است .

این روزها گوگل الگوریتم های زیادی را برای سئو و بهبود موتور جستجوی خود طراحی میکند و مانند گذشته به دلیل آن که از دور زدن این الگوریتم ها جلوگیری کند ، از محتوای این الگوریتم ها پرده برداری نمیکند. الگوریتم های کافئین ، گورخر ، موش کور ، تاپ هیل و… از دیگر الگوریتم های منتشر شده توسط گوگل هستند.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

کیارش خمسی

میرکیارش خمسی متخصص دیجیتال مارکتینگ

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

hiper-fix-content

اخبار و بروز‌رسانی‌های هایپراد

مشاهده همه »

آموزش تبدیل فایل صوتی و ویدیویی به متن

چگونه فایل های ویدیویی و صوتی را به متن تبدیل کنیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

آیا به سئوکار نیاز داریم؟

چرا به سئوکار نیاز داریم؟ آیا خودمان میتوانیم سئو سایت را انجام دهیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

با موفقیت ثبت شد