۴ روش برای افزایش ترافیک ‌وب‌سایت شما

تبلیغات و بازاریابی - نویسنده : نازیتا فضل‌خواه - ارسال شده در

افزایش ترافیک ‌وب‌سایت و SEO

شما می توانید برای افزایش ترافیک سایت خود یک شرکت  را برای انجام دادن این کار استخدام کنید تا تعداد مخاطب شما را روزانه افزایش دهد  ولی این کار را خودتان هم می توانید انجام دهید فقط کافیست گره هدف خود را مشخص کنید.

زمانی که گروه مخاطب خود را پیدا کردید، شاهد این خواهید بود که به سرعت ترافیک سایتتان افزایش می یابد.

  1. اگر کارتان را به درستی و به طور هوشمندانه انجام دهید می توانید گروه هدف سایت خودتان را پیدا کنید که محتوای شما را بخوانند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.
  2. حقیقت گفته شده در بالا یک متریک تعامل است که گوگل  برای رتبه دادن به  وب سایت شما در نتیجه جست و جو در موتور های جست و جوگر  (SERPs) استفاده می کند. هرمقدار مخاطب شما زمان بیشتری را در سایت و به خواندن مطالب بگذراند و آن ها را به اشتراک  بگذارد وب سایت شما در (SERPs) افزایش پیدا می کند و ترافیک بیشتری می گیرید.
  3. زمانی که محتوای سایت به طور مداوم به روز شود و بهترین منبع برای مخاطب هدف باشد، باعث برگشت دوباره و اعتماد مخاطب می شوید.

برای درک بهتر این مطالب مقاله زیر را مطالعه کنید.

Inbound marketing چیست؟

به هر تکنولوژی و یا استراتژی که مشتری را به سمت وب سایت و آگهی شما سوق دهد Inbound Marketing  گفته می شودکه می تواند از طریق پست مطب در بلاگ، مقاله و با از طریق شبکه های اجتماعی، سئو و برندینگ انجام گیرد.

(Outbound marketing) یک روش سنتی است که از طریق ایمیل مارکتینگ و تله مارکتینگ صورت می گیرد. )در واقع Inbound Marketing  برای وب سایت هایی ایده آل است که گروه هدف خاص دارند که یکی دیگر از ویژگی ها ی  Inbound Marketingآن این است که تلاشی برای جذب مخاطب نمی کند. Inbound Marketing در واقع جایگاه SEPR را افزایش می دهد و باعث افزایش ترافیک سایت می شود.

محتوای وب سایت و بلاگینگ

الگوریتم های جست و جو در ده های اخیر تغییر کرده است. کلیدواژه هنوز مفید است اما به چیز هایی بیشتری نیاز داریم تا در SERP رشد کنیم. طبق تحقیقاتی که انجام شده متریک هایی که باعث  افزایش رتبه سایت می شود موارد زیر می باشد.

  • ترافیک
  • زمان گذرانده شده در سایت توسط مخاطب
  • ظاهر صفحه
  • Bounce Rate

SEO

در توضیح SEO به دو واژه   ON-PAGE SEO که شامل مواری مانند انتخاب کلیدواژه  و OFF-PAGE SEO به معنای تکنیک های بهبود رتبه SERP می باشد.

On-page SEO:عنوان هر موضوعی باید به صورت کلید واژه  اصلی مقاله در پاراگراف اول آورده شود. همچنین عنوان هر پست باید در URL بلاگ هم لحاظ شود.

اما چه طور کلیدواژه ی مناست را انتخاب کنیم؟

راه ها و ابزارهای زیادی وجود دارد که یکی از این  ابزارها گوگل آنالتیک می باشد. زمانی که از این ابزار استفاده می کنید از کلید واژه هایی استفاده نمایید که فکر می کنید به توصیف بهتری از کار می پردازد و یا از سوال هایی کمک بگیرید که مخاطبان شما قبلا آن ها را در موتور های جست و جو،جست و جو کرده اند و بررسی کنید که چند بار آن سوال جست و جو شده است.

یک لیست از کلیدواژه های مورد نیاز خود درست کنید و سپس ار گوگل آنالتیک استفاده کنید و ببنید کدام یک از آنها بیشترین تعداد جست و جو را به خود اختصاص د اده است.کلیدواژه یکی از مهمترین ابزار این کار است.

روش اول: با کمپین های همسان مخاطب خود را افزایش دهید.

تبلیغات همسان می تواند محتوا را هدف گذاری کند و به مخاطب خود و علایق آن ها دسترسی داشته باشید. نشان دادن محتوا به صورت تبلیغات همسان بسیار بهتر از تبلیغات بنری است به همین دلیل است که بسیاری از کسب و کار ها از این نوع تبلیغ استفاده می کنند چون آگاهی  و شناخت برند شما را افزایش می دهد. اگر به درستی انجام شود نه فقط در افزایش آگاهی از برند بلکه  در فروش و وفاداری مخاطب نسبت به برند شما تاثیز به سزایی د ارد. استفاده از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام- فیسبوک توییتر و پینترس دید بهتری نسبت به سایت شما خواهد داد و می توانید تبلیغاتی با محتوای مورد علاقه مخاطب خود در اختیار آنها قرار دهید.

روش دوم: کانال های اجتماعی را بر اساس دانش خود از مخاطبان خود انتخاب کنید.

به طور خلاصه شما باید بدانید:

  • کدام برنامه ها و شبکه های اجتماعی مورد استفاده مشتریان شما هستند.
  • چه چیز می خواهند در این شبکه های اجتماعی انجام دهند (چرا آنها در آنجا هستند؟)

ممکن است که مخاطب هدف شما در فیس بوک و توییتر باشد. اما اگر از فیس بوک به طور کلی برای برقراری ارتباط با دوستان خود و از  توییتر برای همکاری با همتایان خود استفاده می کند، ممکن است بر روی نوع تبلیغات مورد نظر شما تاثیر بگذارد.

برنامه ها و شبکه هاب اجتماعی نیز تخصص خاص خود را دارند.

برای مثال، Pinterest و Instagram، مکانهای ایده آل برای تبلیغاتی هستند که محصولاتشان بصری باشد. پس چگونه می توانید از تبلیغات رسانه های اجتماعی برای به دست آوردن ترافیک بهتر استفاده کنید؟

 

گام ۱: یک صفحه فرود درست کنید.

برای نشان دادن محتوای سایت خود به یک صفحه فرود نیاز دارید  هدف این است که بازدیدکنندگان جدید ، برای دریافت خبرنامه یا پستهای جدید وبلاگ ثبت نام کنند، بنابراین  امکان بیشتری برای بازگشت به سایت و در تماس بودن با برند شما وجود دارد .

گام ۲: تبلیغات خود را  با دقت طراحی کنید!

اشتباهی که باعث می شود مشتریان از برند شما دور شوند  زمانی است که آگهی در رسانه های اجتماعی به صورت بصری با صفحه اصلی مطابقت ندارد در حالی که باید با هم هماهنگی داشته باشند. در غیر این صورت، مخاطب خود را گیج می کند و مخاطب فکر می کند که در جای اشتباه قرار دارد یا اینکه می خواهید او را اذیت کنید. پس اطمینان حاصل کنید که تصاویر، فونت، رنگ ها و همه موارد مطابق با محتوای سایت شما است.

گام ۳: از دیگران کمک بگیرید و بررسی کنید

سعی کنید آگهی  و صفحه اصلی خود را ببینید. ببینید چگونه یک آگهی ، افراد را به سمت صفحه شما می کشاند. سعی کنید از افراد دیگر کمک بخواهد تا نظرات خود را برای داشتن نتیجه بهتر بدهند تا در صورت امکان نتایج حتی بهتر را دریافت کنید.

روش سوم: بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید.

گام ۱: ارتباط داشتن محتوا مهمترین عامل است.

کلمات کلیدی را انتخاب کنید که بسیار مرتبط با  فروش محصول و یا آنچه ارائه می دهید باشد. این کار به شما یک PPC click-through-rate  بهتر می دهد.

 

گام ۲: از ترکیبی از کلمات کلیدی محبوب و خاص استفاده کنید.

کلمات کلیدی که اغلب جستجو می شوند را انتخاب کنید و از استفاده از کلمات کلیدی طولانی که اغلب مورد استفاده قرار نمی گیرند اجنتاب کنید. کلمات کلیدی طولانی مزیت رقابتی کمتری دارد.

 

گام ۳: چندین بار تست و آزمایش کنید.

ببینید که چه کلمات کلیدی در کمپین های PPC بهتر عمل می کنند لیست کلمات کلیدی شما باید با گذشت زمان رشد کند و تکامل یابد و  هر زمان  از هر کدام از آن ها نتایجی به دست نمی آوردید، آن را کنار بگذارید!

 

گام ۴: فراموش نکنید که صفحه های فرود خود را مورد آزمون قرار دهید.

از آزمون A/B تست برای بهینه سازی صفحه فرود کمپین های PPC  برای نرخ تبدیل بهتر استفاده کنید. حتی اگر تنها تغییری که شما می خواهید در حال حاضر افزایش ترافیک است، طراحی درست و کپیرایتینگ خوب می تواند تاثیر بزرگی در موفقیت کمپین PPC شما داشته باشد.

روش چهارم: هر روز از رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

شما حتی می توانید از رسانه های اجتماعی به عنوان مبنایی برای قراردادن یک پست جدید استفاده کنید در این روش شانس بالا دارید که افراد با دیدن پست شما  آن را ریتوییت یا دوباره به اشتراک می گذارند.

چند بار در هفته، شما می توانید لینک ها را به محتوای جدید خود ارسال کنید. همچنین می توانید محتوای افراد دیگر را به اشتراک بگذارید وقتی پست های دیگران را به اشتراک می گذارید به نفع شما است چون آن ها هم  محتوای شما را به اشتراک می گذارند ،به دلیل اینکه شما یک رابطه واقعی ایجاد کرده اید و شبکه  شما به تدریج از اینفلوئنسرها و کاربران افزایش یافته است و باعث افزایش ترافیک سایت خود شوید

در آخر با جمع‌آوری اطلاعات لازم و شناخت مخاطبان خود و رعایت موارد بالا می توانید باعث افزایش ترافیک سایت  و  بهبود سئو شوید.

برچسب ها : ، ،

نازیتا فضل‌خواه

نازیتا هستم و در حال حاضر روی محتوای سایت هایپراد و کانگرو کار می کنم.

یک دیدگاه در رابطه با “۴ روش برای افزایش ترافیک ‌وب‌سایت شما
  1. فید بک : Homepage

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

hiper-fix-content

اخبار و بروز‌رسانی‌های هایپراد

مشاهده همه »

با موفقیت ثبت شد