استراتژی محتوا

استراتژی محتوا چیست؟ باید ها و نباید ها

تبلیغات و بازاریابی - نویسنده : کیارش خمسی - ارسال شده در

استراتژی محتوا یکی از مهم ترین مسائل در تدوین محتوا و نقشه ی راه در بازاریابی است. تولید محتوا و بازاریابی محتوا درست است که نسبت به دیگر کانال های مارکتینگ بودجه ی کمتری را طلب میکند اما به همان اندازه مهم و سرنوشت ساز است. تولید محتوا سرسری نیست و باید با استفاده از یک استراتژی محتوا ی بی نقص تولید شده باشد.

نباید ها در استراتژی محتوا

در بحث تعیین استراتژی محتوا مهم تر از کار هایی که انجام میدهیم کارهایی است که نباید انجام بدهیم ، این کار ها یا جنبه ی منفی دارند و یا جنبه ی خنثی که وقت و هزینه ی مارا تلف میکنند. چند نمونه از کارهایی که نباید انجام بدهیم

وارد شدن در تمام شبکه های اجتماعی

در بحث استراتژی محتوا باید تعیین شود که مخاطب هدف شما کیست و در کدام شبکه ی اجتماعی حضور دارد. داشتن صفحه در شبکه های اجتماعی به عنوان روابط عمومی یک جنبه ی مثبت است اما از دید تولید محتوا و مارکتینگ نباید به تمام شبکه های اجتماعی نگاه شود. به طور مثال لوله بازکنی و لوله کشی جایی در لینکدین ندارد و عملا باعث از دست رفتن وقت و انرژی میشود.

تولید محتوا بدون هدف گیری جامعه و پرسونای مخاطب

محتوای تولید شده توسط شما باید یک جامعه هدف مشخص داشته باشد ، باید سطح سواد مخاطبین خود را مشخص کنید. شخصی ممکن است درمورد کلمه کلیدی ” بهترین پت شاپ تهران ” جستجو انجام دهد . این شخص هم میداند پت شاپ چیست ؟ هم گربه یا سگ دارد و هم چند پت شاپ را امتحان کرده است . اگر شما یک پت شاپ هستید مناسب است که در مورد این کلمه کلیدی محتوا تولید کنید . تا در مورد کلمه کلیدی ” گربه ” . ممکن است محصلی برای تحقیق خود نیاز به اطلاعات به گربه داشته باشد یا شخصی به یک عکس گربه نیاز داشته باشد.

انجام دادن سئو کلاه سیاه و اسپم

ممکن است این موضوع به سئو مرتبط باشد اما سئو و محتوا در بخش هایی به هم مرتبط هستند ، اگر شما با استفاده از اصولی که خط قرمز گوگل است محتوا تولید کنید ، یا محتوای دیگران را کپی کرده و از این دست اقدامات بعدا ممکن است دچار مشکل جدید شوید. سئو کلاه سیاه به کلیه عواملی گفته میشود که به صورت مصنوعی در سئو شما تاثیر گذاشته و شما را به بازدید فراوان میرساند که البته پس از مدتی دچار جریمه سنگینی خواهید شد.

استراتژی محتوا و میزان محتوای تولیدی در یک بازه ی مشخص

محتوا و بازاریابی محتوایی در زمانی مناسب و اثر گذار خواهد شد که مداومت خود را از دست ندهد. شما باید مشخص کنید میخواهید روزانه حدود ۱۰ پست تولید کنید یا هفته ای یک پست?

چارچوب تعداد کلمات و نوع محتوا در تدوین استراتژی محتوا

برای بهتر کار کردن نیرو های تولید محتوا اگر قالبی برای پست های آنها طراحی کنید مناسب تر است همچنین مخاطب شما را از سردرگمی نجات داده و نوع نوشتار شما آشنا میکند.

نوع کانال و میزان بودجه

در مواردی ممکن است که صلاح بدانید که استراتژی خود را در قالب تبلیغات محتوایی بگنجانید ، همچنین مشخص کنید که چند نفر نیرو برای تولید محتوای خود با چه حقوقی نیاز دارید . هرچند وقت یکبار میخواهید از رپورتاژ یا اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کنید.

چشم انداز زمانی در استراتژی محتوا

قصد شما از بازاریابی محتوایی زمانی کوتاه مدت است یا زمانی بلند مدت و چه KPI و شاخص کلیدی عملکردی برای آن در نظر گرفته اید.

چرخه عمر محتوا

با محتوای قدیمی خوب چه میکنید ؟ آن را حذف میکنید ؟ دوباره منتشر میکنید؟ آن را به روز رسانی کرده یا آن را بازنویسی میکنید؟

برچسب ها : ، ، ، ،

کیارش خمسی

میرکیارش خمسی متخصص دیجیتال مارکتینگ

یک دیدگاه در رابطه با “استراتژی محتوا چیست؟ باید ها و نباید ها
  1. فید بک : دیجیتال مارکتینگ چیست؟ چه مزایایی دارد؟ انواع آن - وبلاگ هایپراد

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

hiper-fix-content

اخبار و بروز‌رسانی‌های هایپراد

مشاهده همه »

آموزش تبدیل فایل صوتی و ویدیویی به متن

چگونه فایل های ویدیویی و صوتی را به متن تبدیل کنیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

آیا به سئوکار نیاز داریم؟

چرا به سئوکار نیاز داریم؟ آیا خودمان میتوانیم سئو سایت را انجام دهیم؟

اخبار و بروزرسانی‌ها - ارسال شده در

با موفقیت ثبت شد